Aj problematická pleť musí byť hydratovaná. Moji favoriti z prírodnej kozmetiky, ktorí to zariadia!

Ak trpíte prejavmi problematickej pleti, akými sú akné čí lesknúca sa mastná pleť, je veľmi dôležité dopriať vašej pokožke dávku hydratácie. Ja som sa ju vždy snažila vysušiť, keďže moja pleť sa leskla a bojovala som aj s akné. Až mi raz v lekárni (pri vydávaní krému predpísaného od kožnej) lekárnička výrazne prízvukovala, aby som nezabudla používať aj hydratačný krém – nie ťažký a mastný, ale ľak a nadýchaný. Tak som jej to neveriacky prisľúbila.

Začala som si teda o tejto problematike viac čítať a študovať a pochopila som, že čím viac pleť vysušujete, tým viac mazu bude produkovať. Naopak, napríklad pri používaní vhodného oleja na vašu pleť sa v ňom vyprodukovaný maz rozpustí. Okrem iného, ak sa svoju pleť neustále snažíte zmatniť vysušením, pleť bude rýchlejšie náchylná na tvorbu vrások. Po testovaní viacerých produktov som vylúčila tie, ktoré boli pre moju pleť príliš "ťažké“ a našla som tie pravé, ktoré mi vyhovujú najviac.


Krém Krásna Slovenka – Havlíkova prírodná apotéka

V predajni Havlíkovej apotéky som chcela siahnuť po inom hydratačnom kréme, no predavačka mi po popise mojej pleti odporučila práve Krásnu Slovenku. A poradila mi dobre, keďže momentálne používam už štvrté balenie. Poznáte tie produkty, kedy si hovoríte: „Ako som predtým bez nich fungoval/a?“ Tu zaraďujem práve tento krém, do pleti sa pekne vpije a hydratuje ju, no vôbec sa po ňom neleskne! Odporúčam si prečítať vhodné používanie, aby si pleť na bylinky postupne navykla. Tento krém používam vrámci rannej skincare rutiny.

hydratačný krém Havlíková prírodná apotéka Krásna Slovenka
hydratačný krém Havlíková prírodná apotéka Krásna Slovenka


Samoopaľovacia voda na tvár - Eco By Sonya

Táto značka pochádza z Austrálie a jej zakladateľka chce dopriať ženám opálenie bez nebezpečného vystavovania sa slnku založené na prírodných ingredienciách. Slnko tiež zhoršuje stav problematickej pleti, preto by sme mali na tvár používať každý deň aj SPF. Ale späť k tejto (zázračnej) vodičke. Vďaka kyseline hyalurónovej má skvelé hydratačné účinky, pričom je vyrobená špeciálne pre aknóznu pleť (samozrejme neupcháva póry). Gerániový olej zase redukuje produkciu mazu. Zároveň vašu pleť vytónuje a postupne ju opáli (nebojte sa, nejde o žiadne oranžové opálenie ale prirodzený odtieň). Ja ju používam ráno (aby sa mi večer nevstrebala do vankúša) a na jedno použitie stačí 8 kvapiek, ktoré nakvapkáte na tamópnik (alebo priamo na ruky) a nanesiete na celú tvár. Bonus je, že vám dodá "živú" farbu, keďže ja som na tvári neustále bledá, hlavne v porovnaní s telom, pretože si tvár vôbec neopaľujem.

Samooplaľovacia prírodna voda na tvár Eco by Sonya


Nočný krém na mastnú a zmiešanú pleť - Syncare

Večer po odlíčení a vyčistení tváre si na nanesiem tento ľahký hydratačný krém, ktorý moju pleť vyživí, no zároveň nie je vôbec mastná. Jeho aktívnymi látkami sú extrakt z kvetu lipy, vitamín E a vitamín A. Odporučila mi ho moja kozmetička asi pred troma rokmi, po zistení, že na hydratovanie pleti nepoužívam žiaden krém ani olej, iba bambucké maslo, s tým že to nestačí (evidentne dám na  každého, kto mi niečo odporúča, no našťastie mi ľudia odporúčajú len samé dobré produkty). Veľmi mi sadol a najbližšie sa chystám otestovať aj jeho dennú verziu s prírodným UV filtrom.

 

Nočný hydratačný krém prírodný Syncare
Nočný hydratačný krém prírodný Syncare


Olej z hroznových jadier - Botanica Slavica

Posledným krokom v mojej večernej skincare je použitie organického oleja z hroznových jadier. Nanášam ho na celú tvár a rovnako aj na oči - predchádza vzniku vrások. Je zdrojom vitamínu E a antioxidantov, no je skvelý aj v tom, že bojuje proti zanášaniu pórov (je nekomedónny) a zároveň pleť hydratuje. Keď si ho večer nanesiem nehorázne  sa lesknem, no ráno je moja pleť krásne zmatnená! Verím, že to je snom každého majiteľa mastnej pleti. 

organický hroznový olej Botanica Slavica


Stop mastnej pleti môžete dať teda aj vďaka hydratačným produktom. Nebojte sa po nich siahnuť keďže sú skvelým bojovníkom proti prejavom problematickej pleti.

Ak sa Vám tento článok páčil, nezabudnite mi nechať dole komentár alebo ma podporiť zdieľaním.

Komentáre