Denná kozmetická zerowaste rutina. Prírodné produkty, ktoré sa starajú o našu krásu aj krásu našej planéty

Každodenná starostlivosť o pleť, vlasy a pokožku si vyžaduje poriadnu zbierku produktov. Už dávnejšie som prešla na prírodnú kozmetiku, čo malo pozitívny vplyv na všetky tri spomenuté oblasti. Avšak, keď už začnete zmýšľať v bezodpadovom duchu, nestačí vám len kvalitné zloženie produktov, ale snažíte sa minimalizovať aj odpad z ich obalov. Napríklad, pri výbere telového mlieka som bola vždy smutná z toho, že ho neviem nájsť zabalené inak ako v plastovom obale. Preto som sa veľmi potešila, keď som videla sekciu ZEROWASTE produktov na stránke slovenskej značky prírodnej kozmetiky Soaphoria, v spolupráci s ktorou vznikol aj tento článok.

Starostlivosť o vlasy

V rámci starostlivosti o vlasy v tejto sekcii nájdete tuhé šampóny, z ktorých si stačí vybrať vhodný pre váš typ vlasov. Z čoho som ale odpadla je to, že existuje aj tuhý kondicionér. Kondicionér na vlasy som už úplne prestala kupovať, keďže som nevedela nájsť vhodnú prírodnú alternatívu. Teraz používam Tuhý kondicionér Balanceeze určený na mastné vlasy. Má výraznú sviežu citrusovú vôňu, ktorá vám prevonia celú kúpelňu. Nanášam ho len na spodnú polovicu vlasov, na ktorých ním vytvorím penu. Vlasy sú potom príjemne jemné, no zároveň nestrácajú objem. Na jedno použitie ho miniete len trošičku, preto vám vydrží dlho.

prirodna_kozmetika_recenzia


Starostlivosť o pleť

Prírodný íl je u mňa pokladom pre pleť. Má však všestranné využitie aj ako telový zábal, maska na vlasy či suchý šampón (všetko v jednom obale!). Existuje viacero druhov ílov, preto je dobré si naštudovať, ktorý by svojimi účinkami vyhovoval vám. Ja používam Žltý íl vhodný na mastný typ pleti. Stačí jednu malú lyžičku prášku rozmiešať s vodou na kašičku, naniesť na tvár a po zaschnutí zmyť vlažnou vodou. Mne veľmi pomáha na stiahnutie rozšírených pórov a zmatnenie. Používam ho raz do týždňa alebo keď mám zhoršenú pleť, ktorú dá rýchlo dokopy.

prirodna_kozmetika_recenzia
prirodna_kozmetika_recenzia


Starostlivosť o telo

Môj problém s výberom produktu na telo vyriešil Univerzálny balzam, ktorý je zároveň vhodný aj na tvár. Môžete si vybrať viacero druhov - ja mám doma Babičkinu záhradu. Je skvelý na hydratáciu, dokonca mi raz po nanesení pomohol zmierniť bolesti brucha. Dodatočne som si potom študovala zloženie a zistila som, že pomáha zmierňovať aj bolesti svalov, urýchľuje regeneráciu tkanív a celkovo má upokojujúci účinok. Je zabalený v sklenenom obale, ktorý po použití môžete vrátiť do predajne. Ja osobne vždy obaly poctivo vraciam. Siahnuť môžete aj po alternatíve v podobe tuhého telového krému. Samozrejmosťou v  ZEROWASTE ponuke sú aj tuhé mydlá.

prirodna_kozmetika_recenzia
prirodna_kozmetika_recenzia


Všetky produkty v línii ZEROWASTE sú zabalené v obale zo 100% recyklovaného a recyklovateľného papiera alebo v kompostovateľnom obale (dokonca je použitá ekologicky rozložiteľná etiketa a atrament). Pri všetkých ostatných produktoch z ponuky Soaphorie môžete využiť ich recyklačný program a možnosť vrátenia obalov späť do predajne. Okrem motivačnej zľavy na ďalší nákup, získate aj dobrý pocit, že obaly budú znova využité a budete tak v rámci dennej starostlivosti o seba produkovať minimálny odpad.

Ak sa Vám článok páčil podporte ma zdieľaním alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame! 

Komentáre