DIY dekorácie v štýle minimalizmu II.

Jedným zo záväzkov, ktorý som si pri prechode na minimalizmus dala bolo, že obmedzím nákup bytových doplnkov. Vždy ma ich nakupovanie bavilo, no viedlo to k tomu, že som mala toľko rámčekov, sviečok, svietnikov a vázičiek, že som ich už nemala kam dať, a tým pádom boli nevyužité. Teda, aspoň ja som nedostávala toľko kvetov, aby som využila také množstvo váz :D.

Preto, som si povedala, že každý môj ďalší nákup bude maximálne minimalistický, a ak sa mi niečo zapáči pokúsim sa to doma najprv vyrobiť. Nebudem klamať, boli aj poriadne neúspešné pokusy, ale vo väčšine prípadov sa mi výsledok páčil. A to napríklad aj pri nasledujúcich DIY dekoráciách.

 

mramorový podnos

minimalizmus_byvanie

Na výrobu som použila:
- drevenú dosku
- bielu farbu (použila som syntetický vrchný lesklý náter, ktorého som mala nazvyš)
- zlatú akvarelovú farbu
- sivú akvarelovú farbu 
- morskú hubku (al. špongiu)

Dosku som natrela bielou farbou. Po uschnutí som navlhčila morskú hubku do sivej farby, a postupne ju pritláčala na podnos. Keď farba trošku zaschla, prešla som ju ešte raz hubkou, až kým mramorový efekt nebol podľa mojich predstáv. Nakoniec som zlatou farbou nakreslila obdĺžnik. Aby boli čiary rovné, pomohla som si kancelárskym papierom, pozdĺž ktorého som čiary maľovala.

 

vešiak na kuchynské utierky

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie

Na výrobu som použila:
- nepotrebný ramienok z kabelky
- hrubší drôt 
- silný magnet
- sekundové lepidlo

Kuchynskú utierku som mala vždy niekde pohodenú, no našla som inšpiráciu na takýto spôsob odkladania. Ramienok z kabelky som prestrihla na polovicu, a jednu časť spolu zlepila tak, aby bola časť so zapínaním vpredu. Dozadu som prilepila silnejší magnet (z rozbitej magnetky). Potom som z drôtu vytvarovala kruh. Spojiť ho dokopy môžete pomocou ďalšieho drôtu, no najlepšie je ho spojiť letovaním. Vešiak som magnetom pripla na bok chladničky.

 

metalický kvetináč

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie

Na výrobu som použila:
- bronzovú akvarelovú farbu, bielu akvarelovú farbu, kvetináč

Všetky farby mojich kvetináčov, ktoré mám doma sú: bronzová, strieborná, biela. Preto, ak nájdem nejaký starší, ktorý k ostatným kamarátom neladí, premaľujem ho. Takto som využila aj tento starší kvetináč, a hneď si doň zadovážila novú rastlinku (živú, nie tú na obrázku :D).


obraz so siluetou

minimalizmus_byvanie

Na výrobu som použila:
- akvarelový papier, čiernu fixu, vodové farby, bielu akvarelovú farbu, rám

V poslednom čase sa mi páčia ilustrácie s rôznymi siluetami, podľa vzoru som si ženskú siluetu nakreslila ceruzkou, potom prešla línie čiernou fixou a pomocou vodových farieb a bielej akvarelovej namiešala správny odtieň na farebný kruh.
 


ozdobné písmeno z kartónu

minimalizmus_byvanie

Na výrobu som použila:
- kartón, čiernu tabuľovú farbu, lepidlo na papier

Z kartónu si môžete vyrobiť akékoľvek písmenko, ja som si vybrala &, keďže sú to po anglicky prvé tri písmenka môjho mena. A je to asi najťažší tvar aký som si mohla vybrať :D. Preto som si najprv vytvorila šablónu na papieri prekreslením z monitora počítača (ak máte tlačiareň je to jednoduchšie). Následne zlepila dokopy aj s bočnými kusmi a natrela čiernou farbou. 


Dúfam, že som vás inšpirovala a vyskúšate niektorý z týchto DIY "projektov" aj vy! 
Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním alebo komentárom pod článkom.


Ak sa Vám článok páčil podporte ma zdieľaním článku, komentárom pod článkom alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame! 

Komentáre