Jednoduché & štýlové vianočné darčeky + DIY postupy na ich výrobu ★

Ak chcete blízku osobu potešiť originálnym darčekom, ktorý dokážete vyrobiť aj sami, nechajte sa motivovať darčekmi, ktoré som vyrobila ako inšpiráciu.


★ hrnček s mramorovým motívom

Potrebujeme: biely hrnček, lak na nechty, teplá voda, palička, nádoba (najlepšie, ak ju už nebudete potrebovať)

Do teplej vody nalejeme menšie množstvo laku na nechty (ja som zmiešala ružový a béžový), zamiešame paličkou pre "mramorový efekt" a na chvíľku ponoríme hrnček. Konajte rýchlo, pretože lak na povrchu vody zaschýna. Hotový hrnček necháme vyschnúť aspoň 5 hodín. Pozor hrnček nie je vhodný do mikrovlnky a umývačky riadu. Takéto umenie si zaslúži ručné umývanie. 

vianocne_darceky_DIY
vianocne_darceky_DIY


šumivá bomba do kúpeľa 

Na 3 ks potrebujeme: 
1 hrnček jedlá sóda bikarbóna
1/2 hrnčeka kyselina citrónová
1/2 hrnčeka kukuričný škrob
3 malé lyžičky morská soľ
3/4 malej lyžičky voda
2 malé lyžičky roztopený kokosový olej
1/2 malej lyžičky vanilková aróma (možno pridať aj obľúbený esenciálny olej)
vysušená nastrúhaná citrónová kôra 
silikónová forma, plastová okrúhla otváracia forma 

Osobitne zmiešame tekuté a suché ingrediencie. Potom postupne pridávame zmes tekutých do suchých (aby nám všetko nevyšumelo). Keď hmotu stlačíme mala by držať pokope, ak vám príde suchá, pridajte ešte vodu, najlepšie rozprašovačom. Hmotu poriadne natlačíme do formy, ja som použila silikónovú, keďže nemám špeciálnu formu na šumivé bomby (tie možno nahradiť aj otváracími plastovými vianočnými guľami). Vo forme nechajte odstáť 6 - 8 hodín. Potom hotové bomby opatrne vyberte.
 

vianocne_darceky_DIY
vianocne_darceky_DIY


perlová kľúčenka s písmenkom

Potrebujeme: drôtik, "perlové" korálky, karabínku na kľúčenku

Každou korálkou prevlečieme 2 krát drôtik a vytvarujeme požadované písmenko. Háčik môžeme vyrobiť z drôtika alebo pripevniť karabínku.

vianocne_darceky_DIY


scrunchie do vlasov + ladiace rúško

Na scrunchie potrebujeme: kúsok látky 50cm x 11cm (možno prispôsobiť, ak chceme väčší rozmer), gumička, ihla a niť alebo šijací stroj

Kúsok látky po dĺžke zošijeme na rubnej strane a pomocou spinky prevrátime. Prevlečieme gumičku, ktorá je kratšia ako látka, čím vytvoríme nazbieraný efekt a zviažeme alebo zošijeme. Konce látky zošijeme ručne/na stroji. 
 

vianocne_darceky_DIY


Na rúško potrebujeme: vzor na rúško (obkreslíme si rúško, ktoré sa nám dobre nosí + pridáme 1cm po obvode na zošitie), gumičky, drôtik, ihla a niť alebo šijací stroj

Vystrihneme si z látky vzor (na dvojvrstvové rúško potrebujeme vzor 2 krát zrkadlovo). Podobe, ako pri scrunchie zošijeme po hornej (môžeme všiť aj drôtik na nos) a dolnej dĺžke na rubnej strane, prevrátime naopak. Bočné strany zahneme a prevlečieme gumičky.

vianocne_darceky_DIY


Prajem krásne Vianoce! ★

Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom alebo sledovaním byminimalia na instagrame! 

Komentáre