Jesenná atmosféra u mňa doma: Minimalizmus vs. DIY jesenné dekorácie

Nie som veľkým fanúšikom oranžovej farby a farebných tekvičiek, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou jesennej výzdoby. Teda, páčia sa mi všade okolo, no do môjho bytu akosi nezapadajú. Preto som vyskúšala DIY jesenné dekorácie, ktoré sú minimalistickejšie, a taktiež jednoduché na výrobu.
 

 ↓ biela tekvička ↓  

Na výrobu som použila:
kartónovú tekvičku (z kreatívnych potrieb Panta Rhei, použiť môžete akúkoľvek tekvičku, ja som nechcela kupovať plastovú)
• jedlú sódu bikarbónu
bielu akvarelovú farbu
zlatý sprej na stopku
Postup je jednoduchý, najprv som zmiešala bielu farbu so sódou (použila som pomer 1:1) a namaľovala prvú vrstvu. Nechala zaschnúť a podľa potreby pridala ďalšie vrstvy. Sóda po vyschnutí neopadáva. Keďže som nemala zlatú farbu, použila som sprej. Menšie množstvo som striekla na podložku, a potom štetcom naniesla na stopku.

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie


↓ listová miska ↓

Na výrobu som použila:
modelovaciu hmotu, ktorá schne na vzduchu (z kreatívnych potrieb Panta Rhei)
spadnutý list z parku
rosegold farbu v spreji
Najprv som hmotu v rukách postláčala, a pomocou valčeka na cesto vymodelovala kruh v hrúbke, akú som si predstavovala pre misku. Opatrne som otlačila list (ak sa vám to nepodarí na prvýkrát, viete zase hmotu premiesiť a začať odznova. Podobne ako s plastelínou, len je potrebné pridať trochu vody, aby nezačala schnúť). Okraje listu som orezala a list opatrne vložila do okrúhlej misky, aby pri schnutí mala zahnuté okraje. Na návode síce bola uvedená doba schnutia 8 hodín, no mojej to zabralo dva dni. V poslednom kroku som ju nastriekala rosegold farbou.

minimalizmus_byvanie


↓ vintage svietnik ↓

Na výrobu som použila:
svietnik zo secondhandu, pôvodne v striebornej farbe
rosegold farbu v spreji
dlhú sviečku
Tento doplnok si vyžadoval najmenej práce, keďže som ho len očistila a nafarbila pomocou farby v spreji. Vintage doplnky sa mi veľmi páčia, a ak je možnosť pri zariaďovaní dávam prednosť radšej veciam z druhej ruky.

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie


↓ jesenný veniec ↓

Na výrobu som použila:
slamený kruh (kúpený v Tedi)
suchú trávu a šípky z lúky
prázdne bukvice z lesa
vatu
Steblá trávy som postupne pripevnila na podklad pomocou už dopredu obtočených nitiek. Potom som pridala šípky a z bukvíc a vaty som vytvorila falošné kvety bavlny (návod od homebynela).

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie


Jeseň je moje obľúbené ročné obdobie, a hoci sú niektoré jej dni daždivé, pobyt doma vedia spríjemniť a zútulniť práve rôzne jesenné dekorácie. Prajem aj vám pekné prežitie jesenných mesiacov v super atmosfére.

Ak sa vám článok páčil, podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom, či sledovaním byminimalia na instagrame!

Komentáre