Minimalistická skincare rutina pre problematickú pleť. Produkty prírodnej kozmetiky Malinna

Pekná pleť vplýva na naše sebavedomie, náladu, či chuť sa socializovať. Aspoň u mňa je to tak kvôli rokom, počas ktorých som sa trápila s akné, čo malo negatívny vplyv na moju psychickú aj fyzickú pohodu. Svoj problém som vyriešila vďaka zmene stravovania a prístupu k životu, no ak sa mi pleť trošku zhorší (dlhé nosenie respirátora, zlá strava, stres), tieto pocity sa mi vracajú.

Mnohokrát sú kožné problémy kombináciou vnútornej a vonkajšej nerovnováhy. Na to myslia produkty slovenskej značky prírodnej kozmetiky a elixírov Malinna. Okrem ich účinnosti, sa mi páči aj celková filozofia značky, ktorá vďaka všestrannosti produktov podporuje minimalizmus v skincare.

Momentálne používam tieto produkty (klik na názov vás hodí priamo na detail produktu):

Elixir Mint
Prvým krokom je očista zvnútra. Na výber je viacero druhov elixírov, ja som začala Elixirom Mint, ktorý zároveň aj super chutí. Každé ráno alebo večer ho nakvapkám do pohára s vodou, hodinu pred jedlom alebo pol hodinu po jedle. Môže sa stať, že sa vám počas prvého týždňa užívania pleť zhorší, kvôli detoxikácii, no potom sa úplne vyčistí. Mne pomohol aj s menštruačnými bolesťami. Jedno balenie mi vydržalo cca 2 mesiace.

prirodna_kozmetika_akne


Skin Serum Rose
Toto sérum na čistenie pleti je silne koncentrované, preto ho miešam s destilovanou vodou, a používam ako penu na čistenie. Čistiacu penu si môžete aj zakúpiť, a potom využijete jej obal na rozrábanie. Na nedokonalosti si ho večer  lokálne nanesiem neriedené, a do rána sa zlepší situácia o 90 percent :) Ak by som vám mala odporučiť iba jeden produkt, tak to bude tento. Vydrží naozaj dlho, a už po jednom použití je pleť pekne hebká (rovnako dobrý je aj Lavender). 


Skin Toner
Ide o všestranný produkt, používam ho ako tonikum pred krémom, ako antibakteriálny sprej, dávam si ho na respirátor. Vďaka obsahu množstva olejov pomáha aj na rôzne kožné problémy. Ďalšie jeho využitie nájdete tu. Rovnako vám v Malinne ochotne poradia, na čo je vhodný. 

prirodna_kozmetika_akne


Face Cream Rose
Moja pleť ma sklon sa lesknúť, preto mi na záver starostlivosti o pleť stačí len troška tohto krému. Face Cream Rose mi sedí viac na ráno a Immortelle Intensive Cream na večer. Tip: Ak vás pred menštruáciou bolia prsia, naneste si na nich tento krém. Bolesť mi ustúpila na niekoľko hodín, stačí naozaj trošičku.

prirodna_kozmetika_recenzia
prirodna_kozmetika_recenzia

V článku sú použité odporúčacie odkazy. Ak sa rozhodnete zakúpiť si akýkoľvek produkt z eshopu Malinna, nezabudnite použiť na nákup ľubovoľný odporúčací link, čím podporíte fungovanie tohto blogu. Ďakujem :)

Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom, sledovaním @byminimalia na Instagrame, minimalia na Youtube, či finančnou podporou na buymeacoffee!

 

Komentáre