Minimalistické bytové doplnky, ktoré si vytvoríte podľa seba!

Niekedy netreba veci komplikovať, a práve tie najjednoduchšie doplnky stačia na obzvláštenie vášho bývania. O to lepšie, keď si ich môžete prispôsobiť podľa svojho vkusu a štýlu. U mňa doma čakala jedna polička na nový vzhľad, a keďže som nechcela kupovať nové dekorácie, vytvorila som si ich sama. Určite to zvládnete aj vy!


Zarámujte si to, čo máte radi
Do rámčekov si okrem fotiek môžete dať aj jednoduché či abstraktné tvary alebo niečo znázorňujúce vám blízke veci. Napríklad, ak máte doma zvieratko, môžete si buď vytlačiť, alebo prekresliť jeho siluetu, podľa vzoru, ktorý nájdete na internete. Ja som si takto vytlačila logo minimalie (aby mi pripomínalo, že mám písať články), obrys ženy (čo vlastne nemá žiaden hlbší zmysel, okrem toho že som žena, ale tento motív sa mi momentálne na dekoráciách páči) a abstraktný vzor. Čiernobielu som doplnila ešte zlatou akrylovou farbou, aby ladila k ostatným zlatým doplnkom, ktoré doma mám. Samotné rámčeky na fotky som už mala doma, no krásne kúsky nájdete aj vo vintage shopoch, či obchodoch s použitými vecami, a to za pár eur/centov.


Ak si do rámčekov chcete dať fotky, niekedy je náročné nájsť také, ktoré farebne ladia. Ja ich preto ešte pred vytlačením v počítači upravím a použijem na všetky filter s rovnakým farebným podtónom.


Nazbierajte dekorácie v prírode
Vonku sa už mierne ochladilo, no v prírode ešte stále viete nájsť rôzne opadané konáriky, šípky či vysušenú trávu, ktorá je momentálne v kurze medzi bytovými dekoráciami. Ja som pár stebiel nazbierala a vložila do vázy. Je dobré ju ešte zafixovať lakom na vlasy, aby prehnane neopadávala pri každom pohybe. V obchodoch možno nájsť aj jej umelé napodobeniny, no tie sú poriadne predražené a zároveň vyrobené z plastu.


Namaľujte si obraz
Doma si môžete namaľovať obrazy vo farbách, ktoré sa budú hodiť k zariadeniu vašej izby. Samozrejme, každý máme umelecké zručnosti na inom leveli, ja som preto zvolila iba jednoduchý abstraktný obrázok. Na jeho vytvorenie budete potrebovať akvarelový papier a vodové farby, ktoré sa budú na ňom rozpíjať, no a trochu zručnosti. Aký vzor a farby použijete, je len na vás. Ja som si vybrala ružovú doplnenú sivou. Najprv som namaľovala jemné čiarky a následne nanášala vodu, aby sa farba rozpila.


Pridanou hodnotou času, ktorý venujete takýmto kreatívnym činnostiam je okrem nenakupovania nových a nových doplnkov aj to, že si psychicky oddýchnete a odreagujete sa, čo v dnešnom uponáhľanom svete nikdy nie je na škodu. A ako plus si skrášlite priestor na bývanie podľa vašich predstáv. 

Ak sa Vám tento článok páčil, nezabudnite mi nechať dole komentár alebo ma podporiť zdieľaním.

KOMENTÁRE