Minimalizmus v bývaní. Ako si vytvoriť bielu (falošnú) tehlovú stenu?

Už dlho obdivujem interiéry, ktorých súčasťou je biela tehlová stena, pretože dodáva izbe vzdušnosť, ale aj štruktúru. Keďže môj byt má tmavé tapety, rozhodla som sa, že si to tu trochu presvetlím. Avšak, vytvoriť takúto stenu zo skutočných tehál je náročné na prácu aj financie, a keďže túto prerábku som sa rozhodla urobiť sama, musela som nájsť inú alternatívu.

Na internete som objavila 3D samolepiacu tapetu s motívom bielej tehly (prikladám link). Váhala som, či ísť do toho. S takýmto materiálom som nemala žiadne skúsenosti, bála som sa, či sa nebude odlepovať. Napokon som sa odhodlala skúsiť to s tým, že ak sa mi nebude páčiť, pôjde do komory :D
 

minimalizmus_byvanie


.pred aplikáciou tapety
Ako prvé som odmerala rozmery steny, aby som vypočítala koľko kusov potrebujem (tapeta nie je v rolke, ale v obdĺžníkoch 70x77 cm). Na moju plochu som teda objednala 9 kusov. Stará tapeta išla dole veľmi jednoducho, keďže išlo o vliesovú tapetu.

.aplikácia tapety
Aplikácia je jednoduchá (ak máte rovnú stenu :D). Odlepíte ochranný papier zo zadnej strany, na ktorej je vrstva lepidla a priložíte na stenu. Keďže moje steny nie sú ideálne rovné, veľkou výhodou je, že materiál tapety (PE pena) ju dovolil trocha natiahnuť. Bočné kusy na jednej strane som potrebovala zúžiť, tapeta sa dá pekne rovno odstrihnúť aj nožnicami. Na vyrezanie otvorov na vypínače som použila vysúvací nôž.
 

minimalizmus_byvanie


.nevýhody tapety
Jedinou nečakanou komplikáciou bolo, že tapeta po nalepení na stenu začala meniť farbu zo snehobielej na žltú. Doteraz nerozumiem tomu, čo túto zmenu spôsobilo, keďže to začalo pri dotyku so stenou, ktorá bola tiež snehobiela. Tapeta je taktiež lesklá a nie matná, čím sa vzďaľuje od reálnej tehly. Preto som sa ju rozhodla namaľovať ešte bielou farbou, konkrétne Primalexom Polar, ktorý zachránil moju obývačku. Tapeta po dvoch vrstvách bola nielenže opäť krásna biela, ale aj matná.

 

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie


S celkovým výsledkom som však nakoniec veľmi spokojná, a v mojej obývačke sa teraz cítim oveľa lepšie! Celý môj byt prechádza postupne takýmito malými, no zároveň veľkými zmenami, preto sa môžete tešiť aj na ďalšie pokračovanie príspevkov o bývaní.
 

minimalizmus_byvanie
minimalizmus_byvanie

Ak sa Vám článok páčil podporte ma zdieľaním článku, komentárom pod článkom alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame! 

Komentáre