Moje rituály, ktorými sa starám o seba a svoje zdravie v zimnom období ❆

Vtýchto dňoch zameriavam pozornosť na podporu svojho zdravia ešte viac ako inokedy. Byť fit pre mňa znamená kombináciu fyzického a psychického zdravia. Preto mám svoje denné rituály a pomocníkov, v podobe rôznych produktov, ktoré mi v tom pomáhajú.
Všetky produkty v tomto článku môžete nájsť na e-shope BENU lekárne, v spolupráci s ktorou vznikol tento článok.


ráno robí deň

Držím sa hesla - v akom duchu je ráno, v takom sa bude niesť aj deň. Niektoré rána bývajú uponáhľané, no je super si ukradnúť chvíľku pre seba. Ja napríklad každé ráno venujem 10 minút strečingu. V kúpeľni má potom čaká obľúbená prírodná kozmetika. Momentálne používam značku Weleda a ich tuhé nechtíkové mydlo a telové maslo Skin Food, ktorého vôňa mi hneď pozdvihne náladu! Páči sa mi tiež, že tieto produkty sú v sklenenom a papierovom obale.
 

sebalaska_sebarozvoj
sebalaska_sebarozvoj
sebalaska_sebarozvoj


každodenné návyky

Zdravé návyky dlhodobo ovplyvňujú našu kondíciu. Do dňa sa preto pokúšam vtesnať prechádzku na čerstvom vzduchu. Náhradný plán je aspoň si otvoriť okno a zhlboka dýchať (top čas na to, je pri západe slnka!).
Mám to šťastie, že mi chutí zdravá strava a milujem zeleninu! Nie vždy však stíham variť (= nechce sa mi), a vyhráva rýchlosť pred kvalitou. Preto si vitamíny ešte dopĺňam. Na to je skvelý šípkový olej, ktorý je nabitý antioxidantmi, no možno ho používať aj zvonka (napr. na rýchlejšie hojenie jazvičiek, ja ich mám z čias, kedy ma trápilo akné). Vybrať si však môžete z množstva produktov z kategórie Imunita.
 

sebalaska_sebarozvoj


večerný (aktívny & pasívny) relax

Po práci relaxujem aktívne, a to cvičením. Hľadala som si k nemu cestu dlho, no momentálne je to moja obľúbená časť dňa! Obzvlášť dávku relaxu si u mňa zaslúžia dni, kedy hrá hlavnú rolu stres. Jeho protivníkom je u mňa napríklad mäta, ktorá má upokojujúce účinky a pomáha uvoľniť svaly. Preto si večer dávam práve mätový čaj. Uprednostňujem sypané čaje, ktorých super výber nájdete v sekcii čaje a bylinky.
Protivník č.2 - levanduľa, je známa tým, že uvoľňuje nervové napätie a emócie, a napomáha tak pokojnému zaspávaniu. Preto svoju selfcare rutinu ukončím nanesením relaxačného levanduľového oleja od Weledy, ktorý zároveň pokožku pekne hydratuje.
 

sebalaska_sebarozvoj


Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame!

Komentáre