TOP 5 produktov prírodnej kozmetiky za rok 2020

Na záver roka som sa rozhodla zbilancovať moje top objavy aj dlho používaných obľúbencov z prírodnej kozmetiky. Keď nájdem produkt, ktorý mi vyhovuje, je to pre mňa malá výhra, keďže mojej pleti nesadne všetko. Samozrejme, nie každému vyhovujú rovnaké produkty. Je to iba môj subjektívny názor. Moja pleť je zmiešaná a náchylná na tvorbu čiernych bodiek a akné. Toto je top 5 produktov, ktoré som používala v roku 2020.


#1 Čistiaci olej Botanika - Mylo

Odličovací olej Botanika od slovenskej ručne vyrábanej kozmetiky Mylo. Moja pleť je veľmi reaktívna a odkedy praktizujem dvojfázové čistenie (najprv olej a potom gél) mám viditeľne čistejšie póry a menej malých vyrážok z rúška. Olej nanesiete na suchú pleť, pomasírujete a zmyjete tampónom namočeným v horúcej vode, čo pomôže uvoľniť nečistoty. Je vhodný aj keď nosíte aj nenosíte makeup. Moja pleť je zväčša mastná a na lícach zase suchá, kde ju pekne hydratuje.

problematicka_plet-prirodna_kozmetika


#2 Čistiaca pena - Malinna

Môj prvý produkt od tejto slovenskej značky Malinna, na ktorý som dostala veľa odporúčaní (dokonca aj môj ocko, ktorý scénu prírodnej kozmetiky veľmi nesleduje mi povedal a neskúšala si Malinnu?). Predtým som používala iný produkt na čistenie pleti, ktorý sa už prestal vyrábať a dlhšie som hľadala náhradu. Zo skúšaných produktov som mala buď suchú pleť, veľmi napnutú alebo vyhádzanú. Mám ju totiž problematickú. Čistiaca pena pleť dobre vyčistí aj hydratuje, môžete ju však využiť všestranne. Dokonca sa dá rozrobiť z iných produktov značky. Penu si môžete kúpiť na tomto odkaze.

problematicka_plet-prirodna_kozmetika


#3 Krásna Slovenka - Havlíkova prírodná apotéka

Ide o hydratačný krém od českej značky Havlíkova prírodná apotéka s obsahom tatranských byliniek. Keďže aj problematickú pleť je potrebné hydratovať, toto je za mňa super ľahký krém, ktorý zároveň podporuje pružnosť pleti a predchádza prehlbovaniu vrások.

problematicka_plet-prirodna_kozmetika


#4 Opunciový olej - Purity Vision

Opunciový olej od českej značky Purity Vision môžeme prezývať aj prírodný botox. Získava sa lisovaním dužiny plodu kaktusu opuncia, z ktorej vznikne len veľmi maličké množstvo oleja, čo sa trošku premieta aj do jeho ceny. No za mňa jednoznačne odporúčam. Keďže podporuje tvorbu kolagénu a vyhladzuje mimické vrásky, večer si ho nanášam na čelo a krk. Ja som ho vychytala ešte v staršom balení, no predáva sa už aj s roll-on aplikátorom.

problematicka_plet-prirodna_kozmetika


#5 Masážna kefa - Redecker

Masážna kefa, vhodná na suchú masáž, ktorá je už roky obľúbená v škandinávskych krajinách. Pôsobí ako peeling (avšak neostáva po nej žiaden neporiadok). Tým, že odstraňuje odumreté bunky na koži a zlepšuje cirkuláciu krvi má mnoho pozitívnych účinkov na telo (napr. pomáha aj v boji proti celulitíde a podporuje správne trávenie). Dá sa nájsť aj viacero návodov ako postupovať pre najlepšie účinky. Odhliadnuc od všetkého, je to moja obľúbená wellness aktivita na doma, pri ktorej mám pocit, že som SPA guru. Ja som si vybrala svoju na Zemito.
 

celulitida-masazna_kefa


Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom alebo sledovaním byminimalia na instagrame! &

V tomto článku boli použité affiliate odkazy.

Komentáre