Top 7 vecí zo secondhandu v mojej skrini (jarná edícia)

Nakupovanie z druhej ruky je zábava! Podľa informácií Ekocharity, len ich organizácia pomocou kontajnerov na oblečenie denne vyzbiera na Slovensku 11 ton textílií (denne!) (11 ton!). Veľa oblečenia však končí aj v komunálnom odpade. Produkcia z fast fashion zase pravidelne smeruje na textilné skládky. Ako prispieť svojou trochou k riešeniu tejto situácie? Nakupujte v secondhandoch.

Je to nielen "planetfriendly", ale aj oveľa kreatívnejšie a zábavnejšie nachádzať zaujímavé, kvalitné a cenovo výhodné kúsky práve touto formou. Ja som si takto našla napríklad nasledujúce veci.
 

#1 ľanová vesta
Žltá farba sa v mojom šatníku veľmi nenachádza, preto je táto vesta farebným osviežením napríklad celého čierneho alebo čierno-bieleho outfitu. Ľan je kvalitný prírodný materiál, ktorý je pohodlný a proces jeho výroby patrí k tým ekologicky udržateľnejším. Po ľanových kúskoch je momentálne dopyt, preto považujem nájdenie tejto vesty v secondhande za výhru. 

minimaliymus secondhand oufit


#2 safari nohavice
Tieto nohavice sú vhodné na jar aj jeseň a najčastejšie ich nosím s bielym tričkom a bielymi teniskami (na základe tohto článku iné topánky zdá sa ani nepotrebujem :D). Keď je von teplo preferujem radšej takéto voľnejšie strihy nohavíc, mom jeans alebo sukne.

minimalizmus secondhand outfit


#3 oversize tričko s potlačou & #4 denimové šortky s vysokým pásom
Vždy, keď som siahla v sekáči po čiernom oversize tričku, na zadnej strane bola obrovská lebka alebo rôzne šialené ilustrácie. Preto nápis na tomto tričku už potom prešiel ľahko. Rada ho nosím s mom jeans alebo koženou sukňou. Na bielych šortkách sa mi páči ich oldschool strih, uznávam, že si v nich nemôžete sadnúť hocikam na zem (nie sú vhodné ani na hudobný festival, ako som si myslela), ale na poslednej letnej dovolenke to bol môj najnosenejší kúsok a mám k nim vytvorený citový vzťah. Vďaka ich strihu sa k nim dobre hodia crop topy.

minimalizmus secondhand outfit


#5 midi sukňa rovného strihu
Jednoduchá dlhšia čierna sukňa, ktorá sa hodí ku všetkému. Často ju nosím do práce, keďže vďaka jej dĺžke spĺňa dress code a dá sa nakombinovať na veľa spôsobov.

minimalizmus secondhand outfit


#6 šaty na traky
Hravý kúsok, pri nákupe ktorého sa mi potvrdila sila pozitívneho myslenia, keď som s predstavou takýchto šiat šla do secondhandu a našla ich tam v mojej veľkosti a v šťastnej polhodinke s 50 percentnou zľavou.

minimalizmus secondhand outfit


#7 denimová košeľa
Výroba denimu je veľmi náročná na spotrebu vody, preto je skvelým krokom siahnúť po jeansoch alebo bundách zo sekáča.

minimalizmus outfit


Veci z druhej ruky nakupujem už vyše roka a počas neho som objavila mnoho skvelých kúskov. Moje tipy ako nakupovať v secondhande nájdete v tomto článku. Verím, že super veci možno nájsť v každom sekáči, a preto dúfam, že sa inšpirujete k jeho návšteve.

Ak sa Vám článok páčil, podporte ho zdieľaním alebo komentárom pod článkom.

komentáre