Valentínske DIY maličkosti ♡

O chvíľu je tu Valentín, deň kedy sa oslavuje láska, a ja patrím medzi ľudí, ktorý nepohrdnú žiadnou možnosťou si deň akokoľvek špeciálne spríjemniť. Preto aj Valentín beriem ako niečo milé a nepatrím medzi ľudí, ktorí ho majú plné zuby, resp. tvrdia, že oslavujú lásku každý deň bez ohľadu na dátum. A ak aj nie ste v partnerskom vzťahu, môžete si Valentín urobiť pekným aj sami pre seba. Ja si plánujem pozrieť film Na Sv. Valentína, napustiť vaňu, kde si prečítam knihu a upiecť si niečo sladké.

Pripravila som s predstihom milé prekvapenia, ktoré môžete prichystať pre seba ako aj vašu polovičku!
 

napady_darceky_DIY


♡ voňavá soľ do kúpeľa

Super relax umocnený silou aromaterapie, (si) môžete dopriať vďaka voňavej soli do kúpeľa. Na jej prípravu potrebujeme:

♡ epsomskú soľ (ja som doma mala morskú soľ, tak som použila tú)
♡ sušené bylinky/kvety (použila som levanduľu a sušenú nastrúhanú citrónovú kôru)
♡ sódu bikarbónu (možno aj vynechať)
♡ esenciálny olej podľa výberu

Všetko dokopy zmiešame a vložíme do uzatvárateľnej nádoby. Pred kúpeľom nasypeme do napustenej vane. Ja som ako obaly využila maličké fľaštičky, ktoré mi zostali z tekutej B12ky (:D).
 

napady_darceky_DIY
napady_darceky_DIY


♡ ozdobené čokoládové kúsky

Takéto ozdobené čokolády, vždy obdivujem v obchode. Rozhodla som sa ich preto skúsiť pripraviť aj doma. Pri ich výrobe som čerpala z toho, čo mi dala moja kuchyňa, avšak môžete použiť všetko, po čom len vaše oko a receptory sladkého zatúžia. Potrebujeme:

♡ horkú čokoládu na varenie 
♡ na zdobenie - arašidové maslo, nasekané oriešky, sušené ovocie, podrvené sušienky,...
♡ na obal (ak chcete niekomu darovať) - papier/fólia
♡ formu - použila som silikónové srdiečko a vrchnák z malej misky 

Čokoládu som roztopila a naliala do formičiek. Arašidové maslo som rozpustila spolu s klasickým maslom, aby bolo dostatočne tekuté. Naliala ho do formičky, a pomocou drevenej špajle som vytvorila vzor. Nakoniec som na vrch nasypala oriešky. Na obal som dala milé slovné hračky. Tu sa možno kreatívne vyblázniť!
 

napady_darceky_DIY
napady_darceky_DIY


♡ čaj v milom balení

Rozhovor pri obľúbenom čaji, alebo čaj pri obľúbenej knihe? Urobiť z neho valentínsky je jednoduché. Stačí ozvláštniť obal. Ja som z baliaceho papiera poskladala vrecúško a z farebného papiera vystrihla milý obrázok. Do vrecúška som potom vložila sypaný čaj. Potrebujeme: 

♡ čaj
♡ baliaci papier, farebný papier, fixky, nožnice

Tu sa taktiež možno kreatívne úplne vyžiť. Ja som použila len to, čo som už mala doma, takže vaše projektíky si môžete prispôsobiť tomu, čo sa nájde práve u vás. 
 

napady_darceky_DIYTakto vieme urobiť radosť a nemusíme na to minúť ani veľa peňazí. Mňa veľmi poteší práve pekný zážitok, s ktorým sa tieto maličkosti budú spájať. Akokoľvek už budete tráviť tento "sviatok" prajem vám nech máte okolo seba veľa lásky!


Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame!

Komentáre