Vianočné origami ozdoby na stromček

Krásne minimalistické vianočné dekorácie si môžete vyrobiť jednoducho doma a vyzdobiť nimi svoj tohtoročný vianočný stromček. Origami vianočné ozdoby sú trendom Vianoc 2021. Čo na ich výrobu potrebujeme?

Na výrobu dvoch ozdôb potrebujeme:
⭐ papier v rozmere A4, ktorý rozdelíme na polovicu - rozmery na 1 ozdobu sú teda 10cm x 29cm
⭐ nožnice, pravítko, lepidlo na papier, ihlu, niť, stuhu na zavesenie

1. Na papieri pomocou pravítka vytvoríme "riadky" s odstupom 1cm (zvyšných 5mm, ktoré nám vzniknú na konci odstrihneme). Po hrane ešte raz prejdeme, aby bola výrazná.

2. Papier otočíme na druhú stranu (tak, aby hrana, ktorú vytvoríme bola v opačnom smere, ako riadky) a papier preložíme pozdĺžne na polovicu, ako na obrázku. Takisto zahneme papier aj 1cm od kraja po oboch stranách.

3. Papier budeme teraz prekladať diagonálne. Pravítkom spojíme pravý horný roh prvého obdĺžnika a ľavý dolný rok štvrtého obdĺžnika. Postupujte ako na obrázku.

4. To isté zopakujeme aj v opačnom smere - do kríža. V rohoch ešte dokončíme záhyby, aby nám vznikol tvar ako na obrázku dole.

5. Papier začneme skladať podľa obrázka. Vyzerá to komplikovane, ale mal by sa ľahko poddať. Skladáme podľa pravidla, že riadky sa ohýbajú dovnútra, a všetko ostatné smerom hore.

6. Kraje prešijeme nitkou a zviažeme ako na obrázku. Strany vianočnej ozdoby zalepíme, a navrch prišijeme stužku.

7. Nakoniec prišijeme navrch stužku, abý sme mali ozdobu ako zavesiť na vianočný stromček, či inú vianočnú dekoráciu.


Ak sa Vám článok páčil podporte ho zdieľaním, komentárom pod článkom alebo sledovaním @byminimalia na Instagrame!

vianočný stromček

Komentáre